^Į viršų

 

Tikimės, jog projektas paskatins Birštono vienkiemio bendruomenės bendradarbiavimą su kitomis Lietuvos kaimo bendruomenėmis, sudarys galimybes tarpteritoriniams projektams rengti, ugdys kaimo gyventojų bendruomeniškumą, atgaivins senąsias tautos tradicijas. Už projekto lėšas įsigysime lauko stalų su suolais, pavėsinių, kėdžių, fotoaparatą, kompiuterį, daugiafunkcinį spausdintuvą. Šie daiktai bus naudojami įvairių renginių ir naujų projektų rengimui.

Atvelykio renginį pradėjęs Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys palinkėjo, kad ši šventė įneštų į kiekvieno namus šviesos, vilties ir ramybės. Jis nuoširdžiai dėkojo visiems bendruomenės žmonėms, prisidėjusiems prie projekto rengimo, pasidžiaugė, kad bendruomenės nariai labai organizuotai dirbo savanorišką darbą. Jį nustebino tai, kad į organizuotą talką atėjo daug daugiau žmonių, nei buvo kviesta. Jo teigimu, bendruomenės narių neabejingumas suteikia pasitikėjimo ir parodo, jog žmonės pritaria mūsų veiklai.

Birštono savivaldybės vicemeras Juozas Aleksandravičius bendruomenės narius pasveikino su naujo projekto, skirto etnokultūros tradicijų puoselėjimui, įgyvendinimo pradžia, pasidžiaugė gausiu bendruomenės narių dalyvavimu šventėje, palinkėjo sėkmės tolimesniame projekto įgyvendinime.

Renginio vedėjos Daina ir Žaneta, pasipuošusios tautiniais rūbais, pradėjo meninę renginio dalį. Jos priminė dalyviams Atvelykio šventės tradicijas: lalavimą, sūpuokles, margučių ridenimą. Sūpuoklių dainas atliko Giedrė ir moterų ansamblis „Saulėgąža“. Vyrų linksmiausia pramoga – lalavimas, jie eidavo apie laukus su barškalais, linkėdami gero derliaus, sėkmės šeimininkams. Už tai gaudavo įvairių vaišių. Vieną iš lalavimo dainų atliko vyrų ansamblis „Saulėgrąža“. Renginio vedėjos į sceną pakvietė Birštono miesto kapelą „Lendrūnas“, kuri šventės dalyviams dovanojo gerą nuotaiką. Mažieji šventės dalyviai smagiai įsitraukė į šventės muzikinį šurmulį. Šventę tęsė romantiškų dainų virtinė, kurią atliko Onutės ir Romos duetas, „Saulėgrąžos“ moterų ir vyrų ansambliai, atlikėjai pakartojo publikai labiausiai patikusias dainas.

Bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys linkėjo visiems ramybės, sveikatos, elegancijos, ilgaamžiškumo, ištikimybės, tų savybių, kurias turi vienas įspūdingiausių paukščių – Gervė. Šis paukštis turi prieraišumą savo lizdui, todėl bendruomenės pirmininkas išreiškė viltį, kad ir jaunieji bendruomenės nariai, kaip tos gervės, sugrįš į bendruomenę pilni idėjų, gražių sumanymų. Dalyviai kartu atliko bendrą dainą „Lek gervelė“.

Bendruomenės narė Beata, kuri pasiūlė ir pati savo rankomis išpuošė šventės aplinką, organizavo margučių ridenimo varžybas, įvairius žaidimus, varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti šokoladiniais kiaušiniais.

Didelio susidomėjimo sulaukė salėje eksponuojama Vilmos Krasauskienės velykinių margučių tapybos ant šilko darbų paroda.

Susirinkusieji dar ilgai bendravo prie arbatos puodelio, šoko ir dainavo. Už dalyvavimą renginyje dėkojame ir kitų Birštono savivaldybės bendruomenių – Birštono miesto, Matiešionių krašto, Siponių, Nemajūnų santalkos – atstovams.

                                                                      Birutė MagdelenaVokietaitienė

                                                                     Birštono vienkiemio bendruomenės

                                                                     pirmininko pavaduotoja

                 

Copyright © 2013. Birštono vienkiemio bendruomenė  Rights Reserved.